GRUPA STARSZAKÓW zajęcia 60 (18.06.20.r)

GRUPA STARSZAKÓW, 17.06.2020, 21:32

18.06.2020

Temat:  Słoneczne wakacje.

1. Słuchanie wiersza Marioli Golc „Słoneczny uśmiech”.

Nadchodzą wakacje, słoneczna pora.

Słoneczny uśmiech śle więc przedszkolak.

I tym uśmiechem ze słonkiem razem

ogrzeje wszystkie nadmorskie plaże.

Promienny uśmiech prześle też górom,

by się nie kryły za wielka chmurą.

Ma jeszcze uśmiech dla wszystkich dzieci,

niech im w wakacje słoneczko świeci.

1. Rozmowa na temat wiersza.

− Kto przesyłał uśmiechy?

− Komu przedszkolak przesyłał uśmiechy?

− Dlaczego przesyłał je dzieciom?

1. Karty pracy, cz. 4, s. 68–69.

Oglądanie zdjęć miejsc, w których Ada i Olek byli rok temu z rodzicami na wakacjach, opowiadanie o niektórych z nich. Rysowanie po śladzie drogi rodziny Ady nad morze.

Karta pracy, cz. 4, s. 70 i 71.

1. Zagadki słuchowe dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji. Dziecko słucha zagadek Barbary Kosmowskiej, dopowiada ich zakończenia – rozwiązania.

Wiem, że pan ratownik mnie nie zauważy, dlatego nie kąpię się na niestrzeżonej… (plaży)

Kiedy płoną lasy, to giną zwierzęta, dlatego dbam o to i o tym pamiętam, by w lesie wszystkim żyło się dogodnie. Z tego powodu nie bawię się… (ogniem)

Jeśli się zagubię w obcym dla mnie mieście, wiem, co mam zrobić, wiem nareszcie! Mogę zaufać pewnemu człowiekowi, czyli panu… (policjantowi)

Gdy nie ma rodziców w domu, to choć bardzo przykro mi, nie otwieram obcym ludziom do naszego domu… (drzwi)

Ze względu na żmije zawsze w lesie noszę moje ukochane, gumowe… (kalosze)

Grzybobranie to grzybów zbieranie, a nie ich jedzenie czy też smakowanie. Dlatego po powrocie z lasu sięgam do grzybów pełnego… (atlasu)

1. Karta pracy „Nowe przygody Olka i Ady. Litery i liczby” (książka turkusowa) str. 77

Karta pracy „Nowe przygody Olka i Ady. Przygotowanie-czytania-pisania” (książka różowa) str. 77

1. Film „Bezpieczne wakacje”

1. Na zakończenie nagroda- puzzle przedstawiające łąkę latem ‚Wyprawka”.