GRUPA STARSZAKÓW zajęcia 58 (16.06.20.r)

GRUPA STARSZAKÓW, 15.06.2020, 20:12
  1. 06. 2020

Temat: Wakacje tuż tuż.

1. Słuchanie nagrania odgłosu fal morskich uderzających o plażę (szumu morza).

− Czego odgłosu słuchaliście?

− Czy ten odgłos był przyjemny?

− Pokażcie rękami, jak porusza się fala.

1. Zabawa – opowieść ruchowa „Na plaży” (według Małgorzaty Markowskiej).

Jesteśmy na plaży. Spoglądamy w niebo, na którym fruwają latawce. (Dzieci biegają po sali w jednym kierunku). Latawce unoszą się wysoko na wietrze. (Wznoszą ramiona do góry). Teraz opadają w dół. (Wyciągają ramiona w bok). Przestało wiać. Latawce opadają na piasek. (Dzieci siadają skrzyżnie). Rysujemy na piasku kształt swojego latawca. Wietrzyk zaczyna lekko wiać, latawce podrywają się do lotu. (Dzieci powoli podnoszą się do stania i kontynuują bieg po sali). Słonko świeci, piasek staje się gorący. Idziemy ochłodzić stopy w wodzie. Idąc, podnosimy wysoko kolana, staramy się utrzymać przez chwilę na jednej nodze. Wchodzimy do wody i ochładzamy ciała, polewając wodą ramiona, plecy, brzuch. Podskakujemy obunóż, rozchlapując wodę dookoła. Czas na kąpiel słoneczną. Kładziemy się na piasku i opalamy brzuchy. (Leżą tyłem). Patrzymy na niebo i podziwiamy latawce. Teraz opalamy plecy. (Przechodzą, przez przetoczenie, do leżenia przodem).

1. Wskazanie na mapie Polski Morza Bałtyckiego.

1. Karta pracy, cz. 4, s. 61.

Rysowanie po śladach drugiej połowy rysunku misia i lalki. Kolorowanie rysunków. Kończenie rysowania hulajnogi według wzoru.

1. Karta pracy, cz. 4, s. 62. Słuchanie, dokąd podróżują ludzie podanymi środkami lokomocji. Naklejanie obok obrazków środków lokomocji obrazków odpowiednich miejsc.

1. Tworzenie mapy skojarzeń do wyrazu „wakacje”

Rodzic umieszcza na środku dużego kartonu wyraz „wakacje”. Dzieci podają skojarzenia i rysują je na małych kartkach. Następnie Rodzic umieszcza je wokół wyrazu wakacje, tworząc mapę skojarzeń.

1. Słuchanie piosenki „Lato na wakacjach” (aby pobrać piosenkę należy się zalogować na stronie mac.pl Piosenki znajdują się w folderze „MAC akademia” – piosenki , Nowe przygody Olka i Ady, CD 2, nr 21)

PRACE PRZEDSZKOLAKÓW