GRUPA STARSZAKÓW zajęcia 29 (04.05.20.r.)

GRUPA STARSZAKÓW, 03.05.2020, 16:43
  1. 05. 2020

Temat: Miejsca, które znam.

Dziś opowiemy sobie o miejscach, które są blisko nas, o miejscach, które znamy…

1. Obejrzyjcie poniższe zdjęcia. Które miejsca z tych zdjęć są Wam znajome? Skąd je znacie?

Z czym Wam się kojarzą?

Wszystkie te miejsca znajdują się w mieście położonym najbliżej naszej wsi – Tomaszowie Mazowieckim.

1. Posłuchajcie piosenki:

Potem odpowiedzcie na pytania:

– O jakim miejscu jest piosenka?

– Jakie ono jest?

– Co to znaczy, ze mamy „swój kawałek Polski”?

– Czy zgadzacie się ze słowami refrenu?

– Czy chcielibyście mieszkać gdzie indziej? Dlaczego?

1. Nasza miejscowość to wieś – Wąwał, najbliżej położone nas miasto to Tomaszów Mazowiecki.

– Jakie jest miasto?

– Jaka jest wieś?

1. Zabawa ruchowa: „Spacer krętą uliczką”

Potrzebna apaszka do zawiązania oczu.

Rodzic zawiązuje dziecku oczy, jest jego przewodnikiem, który prowadzi  dziecko po uliczce. Rodzic podaje określenia kierunku, np.: 2 kroki prosto, 5 kroków w prawo, 3 kroki w lewo…, itd.

Zadaniem dziecka jest drogi  wg wskazówek Rodzica.

1. Przypomnijcie sobie, jak nazywa się ulica, na której mieszkacie… A czy pamiętacie nazwę ulicy, na której znajduje się nasze przedszkole? Czy znacie nazwy innych ulic, znajdujących się w naszej miejscowości? Jeśli chcecie, możecie je zapisać.

1. – Karta pracy, cz. 4, s. 20,

Dzieci rysują szlaczki po śladach, a potem – samodzielnie. Następnie naklejają w ramce widokówki, zdjęcia albo rysują ważne miejsca ze swojej miejscowości.

Rysują po śladzie, bez odrywania kredki od kartki.

– Karta pracy, cz. 4, s. 21.

Dzieci rysują po śladach. Określają, który rysunek kojarzy się z ich otoczeniem.

–  Karta pracy, cz. 4, s. 22.

Kolorowanie ramki zdjęcia przypominającego miejscowość dziecka. Kolorowanie rysunku.

NASZE PRACE