GRUPA STARSZAKÓW zajęcia 23 (23.04.20.r.)

GRUPA STARSZAKÓW, 22.04.2020, 20:33

23.04.2020

Temat: Praca rolnika

Witam Was, moi drodzy… Dziś ostatni dzień opowieści o wiejskim podwórku…

Zadanie 1

Karta pracy, cz. 4, str. 10

Oglądanie strony gazety ze zdjęciami, przedstawiającymi prace na wsi. Określanie, co to za prace. Rysowanie w każdym kolejnym polu o jedną łopatę więcej niż w poprzednim.

Pole

Na polach rozpoczęły się prace: orka, bronowanie kultywatorami gleby oraz jej wałowanie, a następnie siew i sadzenie roślin.

− Dawniej nie było traktorów. Co wykorzystywano do prac polowych?

− Co robią ludzie w ogródkach? Co jest im potrzebne do pracy?

Sad

W sadzie wiosną (w marcu) właściciele przycinają gałęzie drzew i krzewów, opryskują drzewa, bielą wapnem ich pnie.

− Dlaczego są wykonywane takie prace?

Zwierzęta wiejskie

Rolnicy przez cały rok codziennie muszą dbać o zwierzęta. Np. krowy muszą być dojone kilka razy dziennie.

− Czy praca rolnika jest łatwa?

Zadanie 2.

Karta pracy, cz. 4, str.11

Rysowanie narzędzi ogrodniczych po śladach. Czytanie z Rodzicem lub samodzielnie ich nazw. Łączenie rysunków z nazwami. Rysowanie w każdym kolejnym polu o jedne grabie mniej niż w poprzednim.

Praca w gospodarstwie ogrodniczym:

Zadanie 3

Zwierzęta podwórkowe najczęściej na wiosnę mają swoje dzieci… A czy wiecie, jak te dzieci się nazywają?

Prezentacja o zwierzętach wiejskich i ich dzieciach

ZWIERZĘTA WIEJSKIE I ICH DZIECI

Na dziś wystarczy. W wolnych chwilach możecie wykonać polecenia na kartach pracy:

– 6-latki – książka turkusowa – str. 66, 68, 69

– 5-latki – książka różowa – str. 69, 70, 71

Drodzy Rodzice… W kartach pracy pozostała strona z literką „ż”… To nie tak, że o niej zapomniałam…:). Zapoznamy się z nią w innym terminie… Może już w przedszkolu… Czego Wam i sobie życzę!

A oto propozycje zabaw plastycznych, do wykonania w wolnym czasie:

NASZE DZISIEJSZE DZIAŁANIA