GRUPA MŁODSZA zajęcia 8 (01.04.20.r.)

GRUPA MŁODSZA, 31.03.2020, 20:03

Zajęcia  1.04.2020

1. „Jak wyglądają ptaki” – Razem z rodzicami dzieci wymieniają cechy charakterystyczne budowy ptaków: dziób, skrzydła, nogi zakończone pazurami, ciało pokryte piórami.

BOCIAN

WILGA

JASKÓŁKA

2.  „W bocianim gnieździe”- oglądanie historyjki obrazkowej.

Chciałabym , aby dzieci samodzielnie opowiedziały co było najpierw, potem i na końcu.

3.„Które ze znanych przedmiotów, wydają takie dźwięki?” – rodzice zadają pytania a dzieci odpowiadają na nie

co syczy: czajnik, balonik, z którego spuszczamy powietrze itp

co dzwoni: telefon, budzik, dzwonek u drzwi, dzwonki w kościele, dzwony na dzwonnicy, dzwonek w szkole itp.

co warczy: odkurzacz, froterka, kosiarka itp. -tykają: zegar itp. -szumią: wiatr, potok, fale morskie itp.

co gwiżdże: czajnik, gwizdek trenera, gwizd lokomotywy, itp.

4.Zabawa z piłką – mama lub tata rzucają do dziecka piłkę, wymawiając jednocześnie sylabę. Dziecko powinno chwycić piłkę i dokończyć wyraz, dodając „swoją” sylabę. W ten sposób ma Wam powstać wspólny wyraz. Powodzenia!!!!!!

5 Rozwiązanie zagadki.

Co buduje każdy ptak,

By chować pisklęta,

A tylko kukułka,

O tym nie pamięta?      (gniazdo)

6„Jaskółcze gniazdo”- wspólne zrobienie gniazda dla jaskółek albo innych ptaszków .

RYSUJEMY GNIAZDA  PTAKÓW