GRUPA MŁODSZA zajęcia 40 (19.05.20.r)

GRUPA MŁODSZA, 19.05.2020, 10:36

19.05.2020 wtorek

Temat dnia: Kocham mamę i tatę

1. Zabawna na rozpoczęcie zajęć „Powitajka”

Witamy, siadamy i zajęcia zaczynamy

Siadasz Ty, siadam Ja i zaczyna się ta gra.

Witają się rączki z rączkami, nóżki z nóżkami, a na  koniec  np. noski z noskami.

Dzieci witają się z rodzicami lub z rodzeństwem, tymi częściami ciała, które wymienione są  w rymowance.

1. Wypowiedzi dzieci na temat:

– W jaki sposób pomagają w domu?

–  Kto z ich pomocy jest zadowolony?

– Czy czuje się z tego powodu szczęśliwy?

– Co robi tata i mama w domu

-Co sprawia przyjemność swoim bliskim?

Kochane dzieci spróbujcie odpowiedzieć na pytania które są na plakatach poniżej:

1. Słuchanie wiersza J. Sucharzewskiej pt. „Mama” – wypowiedzi dzieci na temat postępowania chłopca; ocena jego zachowania:

„MAMA” – J. Suchaczewsk

– Mamo, zapnij mi guziki!

– Mamo, wciągnij mi buciki!

– Mamo, zawiąż sznurowadło!

– Mamo, podnieś, bo coś spadło!

– Mamo, przynieś mi łyżeczkę!

– Mamo, popraw poduszeczkę!

We dnie, w nocy, wieczór, rano,

Ciągle tylko – Pomóż mamo!

Za to beczeć umie sam.

– Znasz takiego?

– Bo ja znam.

1. „Pomocna dłoń” – odczytanie listu Skrzata do dzieci

Drogie dzieci

Znam  Waszych Rodziców. Bardzo ich lubię. Martwi mnie jednak ich ciężka praca. Chętnie bym im pomógł, ale jestem już stary i słaby. Wy natomiast możecie wykonać pewne prace w domu, aby waszym Rodzicom było lżej. Proponuję, abyście wykonali taką pomocną dłoń, która będzie przypominała wam o waszych obowiązkach domowych.

Liczę na was dzieciaki. Skrzacik

Kochane dzieci odrysujcie swoje rączki na kartce i pięknie je pokolorujcie, możecie też wykorzystać gotowe karty pracy , które znajdują się poniżej. Będę wiedziała, że chętnie pomagacie Rodzicom w domku.Rysunki możecie zawiesić w Waszych pokojach , ustawić na półce lub przypiąć magnesem na lodówce.

1. Dzisiaj też poćwiczymy przeciwieństwa.

Wykonajcie w domu jeden lub 2 przykłady przeciwieństw, które Wam się najbardziej podobają lub są według Was po porostu śmieszne.