GRUPA MŁODSZA zajęcia 35 (12.05.20.r)

GRUPA MŁODSZA, 11.05.2020, 20:32

12.05.2020 r.  ( wtorek)

Temat dnia: Wyprawa na łąkę

1.Zaczynamy od ćwiczeń porannych.

Marsz po pokoju w różnych kierunkach.

„Żabki”- zabawa ruchowa z elementem skoku.

Dzieci przykucają, nogi mają szeroko rozstawione, ręce trzymają pomiędzy nogami opierając o podłogę. Naśladują skoki żabek.

„Boćki” – zabawa z elementem marszu.

Dzieci chodzą po sali wysoko podnosząc kolana.

„Bociany i żabki”– zabawa orientacyjno – porządkowa.

Jedna lub 2 osoby to boćki, pozostali domownicy to żabki. Boćki stoją z boku, a żabki wesoło skaczą. Na hasło: idzie bocian, dzieci – bociany chodzą podnosząc wysoko nogi, a żabki uciekają i chowają się koło szafek, stolików. Na hasło: bociany odleciały– bociany wymachują rękoma i odchodzą w wyznaczone miejsce, żabki wesołe cieszą się i skaczą.

2.Obejrzyjcie film o znanym Wam skrzacie – Borówce, który odwiedzi dziś swoja kuzynkę Koniczynkę.

W czasie wielkiej tej wyprawy , przyrodnicze zgłębisz sprawy. Oglądajcie uważnie, a potem porozmawiajcie z Rodzicem, jakie zwierzęta i owady mieszkają na łące, jakie rośliny zobaczyli skrzat i jego kuzynka.

1. ,,Szukamy kropek biedronki”- zabawa rozwijająca spostrzegawczość i koncentrację

Wykonajcie sylwetę biedronki, która nie ma ani jednej kropki; Rodzic chowa w pokoju wycięte kropki; zadaniem dzieci jest ich odszukanie, kierując się podpowiedziami – słowem: ciepło, kiedy poszukująca osoba zbliża się do ukrytej kropki, a zimno – kiedy się od niej oddala. Po znalezieniu kropek dzieci umieszczają je na sylwecie biedronki; następnie liczą kropki i nadają biedronce imię związane z liczbą kropek – Siedmiokropka (Rodzic wyjaśnia, że biedronki, które mają siedem kropek, są najbardziej popularne).

Na koniec zabawy przyklejcie biedronce kropki i zróbcie zdjęcie .

Rodzice mam do Was prośbę, zapiszcie na kartce imię Waszej biedronki.

4.Zabawa ,,Prawda to czy plotka”?

Dzieci oceniają, czy wypowiedziane przez Rodzica zdania są zgodne z prawdą czy nie.

Unoszą w górę kartonik z uśmiechniętą buzią, jeśli jest to prawda, a ze smutną – jeśli nieprawda.

Prawda to czy plotka, …ryby pływają w stawie, …żaba urodziła kotka, …żaby skaczą po trawie, …ślimaki to ogromne zwierzaki, …dzięcioł stuka w korę drzewa i robaki z niej wybiera, …maki to kolorowe ptaki, …kiedy świeci słońce, jest ciepło na łące. itp.

1. ,,Wyprawa na łąkę” – kochane dzieci , kto ma blisko swojego domku łąkę , to można wybrać się ma ,,mini” wycieczkę. Dzieci może macie do dyspozycji lupy, przez które można będzie wypatrywać owady, a także obserwować kwiaty w powiększeniu. Poobserwujcie ślimaki, muchy i zapylające kwiaty pszczoły oraz kwiaty rosnące na łąkach. Wyprawa ta, będzie miała na celu kształtowanie umiejętności obserwacji roślin i owadów, a także rozbudzanie zainteresowań przyrodą i otoczeniem.

Życzę miłej wyprawy !!!!!!!!!!!!