GRUPA CIEBŁOWICE zajęcia 33 (08.05.20.r)

GRUPA CIEBŁOWICE, 07.05.2020, 20:03

08.05 Piątek

Dzisiaj zapraszam was na wiosenną łąkę, bo będziemy podziwiać dmuchawce.

  1. Na początek kolejna rozgrzewka w podskokach cz. 3

https://www.youtube.com/watch?v=ZNYBvHTGP1U

  1. „Chodzi Zosia po łące” – zabawa oddechowa

Dzieci poruszają się po pokoju wypowiadając razem z dorosłym tekst:

Chodzi Zosia po łące zbiera kwiatki pachnące

Chodzi Zosia po trawce zbiera puszyste dmuchawce

W trakcie wypowiadania słów dzieci schylają się i naśladują czynność zrywania kwiatów, następnie zatrzymują się powtarzają tekst i wykonują czynności wdychania zapachu kwiatów oraz dmuchania na zebrane dmuchawce wydychanie

  1. Odczytanie wiadomości o kwiatku, który każdy przedszkolak zna. Popularnie mniszek lekarski uważany jest za uporczywy chwast, ponieważ jego pojedynczy korzeń wrasta głęboko w ziemię. Warto jednak pamiętać, że jest to także bardzo wartościowe zioło, które można wykorzystać w przypadku wielu schorzeń. Kwiaty mniszka lekarskiego można spożywać w formie naparu, jednak nie jest to jedyna opcja. Niektórzy przygotowują z nich syrop – do tego celu należy zebrać około pięciuset kwiatów mniszka lekarskiego bez łodygi. W smaku możne niezbyt dobry ale czego nie robi się dla zdrowia:) Liście mniszka lekarskiego to przede wszystkim doskonały produkt na sałatkę. Popularna jest ona głównie we Francji, ale także w Polsce wiele osób zbiera liście tej rośliny w tym celu.

  1. Oglądanie filmu rozwijanie dmuchawca:

https://www.youtube.com/watch?v=3ywSGNmDagc

  1. Podaje Wam przepis Jak samem przygotować syrop z mniszka lekarskiego

Składniki, które będą nam potrzebne do wykonania syropu d;la naszych pociech to: 400 kwiatów mniszka; 2 cytryny,1 litr wody, 1 kg cukru

Kwiaty mniszka najlepiej rozłożyć na białej kartce papieru, aby pozbyć się wszelkich owadów. Po oczyszczeniu z łodyg i listków, same płatki kwiatków wkładamy do garnka, zalewamy wodą i gotujemy na małym ogniu przez 15 minut. Garnek odstawiamy na dobę w chłodne miejsce. Po tym czasie wywar przecedzamy, dodajemy do niego sok z cytryn i cukier. Całość wstawiamy na mały ogień i gotujemy ok 2 godziny. Przelewamy do słoiczków, zakręcamy. Ze względu na dużą ilość cukru nie musimy miodu pasteryzować. Tak przygotowany miodek odstawiamy w chłodne miejsce (piwnica) do czasu, aż przyjdą jesienne dni i nasz przedszkolak zacznie pokasływać. Wtedy warto sięgnąć po ten syropek i zapobiec rozwojowi choroby. Syrop ten możemy również podawać od razu po przygotowaniu, po 1 łyżeczce dziennie, aby zwiększyć odporność naszego malucha. Warto skorzystać z dobrodziejstw natury i wspomóc organizm naszego przedszkolaka.

  1. Proponuje Wam wykonanie bardzo fajnej pracy plastycznej „Dmuchawce” z wykorzystaniem rurek po papierze toaletowym. link do wykorzystania:

https://www.youtube.com/watch?v=FpvIOpciq2Y

Moja praca wygląda tak:

 

NASZE PRACE

KWIATY MNISZKA NA PYSZNY SYROPEK