GRUPA CIEBŁOWICE zajęcia 15 (10.04.20.r.)

GRUPA CIEBŁOWICE, 09.04.2020, 20:19

10.04.2020 Piątek

Dziś ostatni dzień zajęć przed świętami i czas na życzenia wielkanocne.

Temat dnia: „Ale jaja!”

1.  Cel ogólny: Stwarzanie dziecku możliwości do działania kulinarnego.
  2. Cele szczegółowe:

dziecko:

– rozumie treść prostych zadań matematycznych;

– poznaje budowę jajka ( skorupka, białko, żółtko)

– wie skąd się biorą jajka, co można z nich zrobić, jakie mają wartość odżywczą;

– zna przysłowia o jajku;

– ozdabia samodzielnie jajka;

– zgodnie współpracuje z dorosłymi.

Przebieg zajęć:

1. Zabawa na powitanie: „Hej, witam Was”.
  2. Budowa i właściwości jajka. Pokaz i opowiadanie przez dorosłego ciekawostek o jajku. Dajemy możliwość obejrzenia jajka surowego i ugotowanego, na pewno będzie okazja podczas świątecznych wypieków.
  3.  Wyjaśnienie znanych przysłów o jajku:

– Jajko mądrzejsze od kury.

– Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

– Od jajka do jabłka.

– Jajko Kolumba.

– Kura znosząca złote jajka.

1.  Ćwiczenie na pamięć: „Co można zrobić z jajkiem?” Dzieci siedzą w kręgu i po kolei wymieniają jedną zabawę, potrawę, którą można zrobić z jajka lub z jajkiem i powtarzają to, co wymienili inni domownicy.
  2. Nauka piosenki „Kogucik”. Piosenka ma na celu pozbycie się złych emocji. Śpiew połączony z tańcem. https://www.youtube.com/watch?v=F7t-VJGk2WI
  3. Ćwiczenie na liczenie. Dziecko dostaje po 7 papierowych kur i po 7 jajeczek do liczenia. Zadaniem dzieci jest ułożenie kur i patyczków do liczenia zgodnie z zadaniem opowiadanym przez nauczyciela.
  4. Wykonanie łódeczek, myszek z jajek oraz pasty jajecznej lub innej wielkanocnej potrawy.

– zwrócenie uwagi na jakość produktów i ich wpływ na zdrowie człowieka.

– przygotowanie do pracy- ustalenie zasad i kolejność, zwrócenie uwagi na higienę rąk, bezpieczeństwo w czasie pracy,

– omówienie;

– dekorowanie jajek oraz wykonanie pasty jajecznej.

Można pochwalić się zdjęciem potrawy lub przepisem na nią:)

1. Dziękujemy wszystkim za życzenia wielkanocne:) Mama Zuzi przysłała nam wszystkim życzenia od dziewczyn z okazji Świąt Wielkanocnych – życzymy dużo zdrówka, uśmiechu, zajączków w trawie, oczywiście czekoladowych i nadziei na to, że niedługo zobaczymy się w przedszkolu. Ja przyłączam się do życzeń i śle buziaki, dziękuje wszystkim za wsparcie i pomoc w realizacji treści programowych i pracy z dzieciakami w tych trudnych warunkach.

A TUTAJ PROPOZYCJE POTRAW KTÓRE JUŻ DO NAS DOTARŁY

PASTA Z JAJEK