WRZESIEŃ 2018

Archiwum, 14.09.2018, 18:09

DZIEŃ CHŁOPAKA

Buzia Twoja uśmiechnięta, w dniu radosnym Twego święta. Przyjmij proszę me życzenia, niech się spełnią Twe marzenia. Ważna dzisiaj data taka bo to przecież Dzień Chłopaka. Tak płynęły życzenia do wszystkich chłopców z przedszkola w dniu ich święta.

SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZEM

Zbliżająca się 100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, była okazją do zorganizowania w naszym przedszkolu spotkania z żołnierzem Wojsk Obrony Terytorialnej. Po przywitaniu Gościa przez p. Dyrektor wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy.

Ppłk Marcin Siudziński przybliżył dzieciom historię powstania Państwa Polskiego oraz wydarzeń związanych z najazdem zaborców. Dzieci dowiedziały się także o codziennej pracy polskich żołnierzy, służących w naszym kraju, ale także poza jego granicami. Na koniec spotkania Przedszkolaki otrzymały żołnierskie upominki oraz obietnicę spotkania w koszarach wojskowych.

Serdecznie dziękujemy panu ppłk Marcinowi Siudzińskiemu za bardzo ciekawy dzień w naszym przedszkolu.

POŻEGNANIE PANI GABRYSI

Życie tak pisze scenariusz, że po wielu latach pracy nadchodzi czas na zasłużony odpoczynek. Taki etap nastąpił także dla naszej kucharki pani Gabrieli. Pani Gabrysi jeszcze raz życzymy dużo zdrowia, szczęścia i samych pogodnych dni.

Bo życie na emeryturze szczytem marzeń jest.

Słoneczko budzi Cię, Ty wstajesz albo nie „

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Tegoroczna Jubileuszowa 25 Akcja Sprzątania Świata przebiegała pod hasłem ” AKCJA SEGREGACJA! 2 x więcej, 2 x czyściej ”. Oczywiście jak co roku nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję. Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania ”świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu. Mamy nadzieję, że zdobyte w ten sposób doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

SYGNALIZATORY

Poznając zasady ruchu drogowego, zapoznaliśmy się z wyglądem sygnalizatora świetlnego oraz omówiliśmy podobieństwa i różnice w wyglądzie sygnalizatorów dla samochodów oraz dla pieszych, następnie wykonaliśmy samodzielnie nasze słodkie sygnalizatory z uwzględnieniem rozmieszczenia poszczególnych kolorów świateł.

FILHARMONIA – w gorących rytmach flamenco – taniec hiszpański

Pierwsze spotkanie w tym roku szkolnym rozpoczęliśmy w bardzo tanecznym rytmie. Flamenco – zjawisko kulturowe, związane z folklorem andaluzyjskich Cyganów, obejmuje muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania. Jego tradycja pochodzi z Andaluzji i tam można go oglądać. A dziś ten piękny Taniec w naszym przedszkolu.

TAK WITALIŚMY PRZEDSZKOLE

Troszkę jeszcze w wakacyjnych klimatach i na wesoło powitaliśmy nasze kochane przedszkole