SZANOWNI RODZICE

Archiwum, 22.03.2020, 19:42

Szanowni Rodzice!

W tym trudnym czasie epidemii,   proszę zachowajmy spokój i dystans. Bardzo troszczymy się o Wasze dzieci i o Was. Dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, szukać rozwiązań na sytuacje problemowe.

Dzieci w przedszkolu „uczą się” świata poprzez zabawę.  Zapis z podstawy programowej mówi: „Przedstawione w podstawie programowej naturalne obszary rozwoju dziecka wskazują na konieczność uszanowania typowych dla tego okresu potrzeb rozwojowych, których spełnieniem powinna stać się dobrze zorganizowana zabawa(…)”

W tym wyjątkowym czasie, każdego dnia na stronie internetowej naszego przedszkola, będziemy zamieszczać propozycje materiałów,   zabaw i innych form ich realizacji przez dziecko w domu. Zachęcamy do wspomagania dzieci w wykonywaniu poleceń, prac plastycznych. Należy je zachować, w specjalnie założonych do tego celu teczkach. Prosimy aby wybrane przez Was zdjęcia z wykonywanych zadań (prac plastycznych, dodatkowych kart pracy) przesyłać na adres mailowy naszego przedszkola przedszkole@wawal.pl Pozwoli to nam – nauczycielom na udokumentowanie stopnia zrealizowania podstawy programowej oraz pracy z Waszymi dziećmi.

Pamiętajmy, że dziecko ma prawo być zmęczone, odmówić wykonania danego zadania. Zapytajmy wtedy: A na co masz ochotę? Co chcesz teraz robić? Pozwólmy wybierać. Dziecko świetnie rozwija się, nawet wtedy, gdy z klocków buduje cały dzień.

Zachęcajmy do sprzątania, włączajmy dzieci w obowiązki domowe, pielęgnujmy higienę ale szczególnie CZAS RODZICÓW Z DZIECKIEM, nie tylko teraz – zawsze znajdźmy ten czas.

Życzymy wszystkim Zdrowia i Wytrwałości.

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez adres mailowy przedszkola, jak również komunikatory społeczne (Messenger).

Personel Publicznego Przedszkola w Wąwale