STYCZEŃ 2019

Archiwum, 06.01.2019, 21:04

ZABAWA KARNAWAŁOWA 2019 -31.01.

”JAK CO ROKU W KARNAWALE WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE”

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas 31.01.2019 r. na naszym balu prowadzonym przez panią Karolinę, która na co dzień prowadzi w naszym przedszkolu zajęcia taneczne, pojawiło się wiele kolorowych postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, były wróżki, królewny, delikatne motylki, biedronka, rycerze, Spider-Man, policjanci – których było najwięcej. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo zmęczenia.

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA – 26.01.2019
Kocham Babcię, Kocham Dziadka za ich serce, za ich miłość,
W dobrym zdrowiu, długie lata, niech nam żyją, niech nam żyją.
W tym roku zorganizowaliśmy w naszym przedszkolu AKTYWNY DZIEŃ BABCI I DZIADKA. Chcieliśmy zachęcić Babcie i Dziadków do wspólnej zabawy z wnukami. Po powitaniu wszystkich gości, rozpoczęła się wspólna zabawa. Był taniec ”Kaczuszki”, ” Krasnoludek”, ”Roboty”, taniec z balonami, zabawa magnesy, rozpoznawanie przez dziadków portretów – Czyj to wnuk lub wnuczka, zagadki ” Jaka to bajka” i wiele innych zabaw. Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim wiele radości i zadowolenia. Na zakończenie czekała na wszystkich pyszna niespodzianka – piękny duży tort.

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA 23.01.2019

Babcia – to są miłe ręce, książka, herbatka słodka, Dziadek – to majster, co wszystko naprawi, najlepszy kolega który się z wnukami bawi… W naszym przedszkolu przywiązujemy wielką wagę do przygotowania uroczystości dla naszych najbliższych. 23 stycznia zaprosiliśmy babcię i dziadka na uroczystość z okazji ich święta do Domu Ludowego. Był program świąteczny i specjalne wiersze i piosenki dla babci i dziadka. Kulminacyjnym momentem było głośne odśpiewanie „Sto lat” i tort ozdobiony fontannami. Jakże miłym akcentem były całusy i podziękowania babć i dziadków po skończonej uroczystości. Doszliśmy do wniosku, że trzeba robić niespodzianki swoim krewnym, gdyż sprawiają im ogromną radość i są niezapomnianym przeżyciem dla nas wszystkich.

SPOTKANIE Z FILHARMONIĄ

Dzieci doskonale wiedzą, że poświąteczny czas nazywany jest karnawałem i prawie na całym świecie organizowane są wtedy zabawy taneczne i bale. Oprócz sławnych zabaw karnawałowych w Wiedniu i Wenecji, najsłynniejszy karnawał odbywa się w Rio de Janeiro. Co i jak się grywa w tym niezwykłym okresie opowiedzieli nam muzycznie pan Michał i pan Rafael z Peru.

PRZEDSZKOLAKI NA NARTACH

KONCERT NOWOROCZNY 06.01.2019

Tradycyjnie jak co roku, w uroczystość Trzech Króli w Domu Ludowym w Ciebłowicach Dużych odbywa się koncert noworoczny w którym występuje Zespół Pieśni i Tańca Ciebłowianie. W świąteczny nastrój zgromadzonych gości, wprowadziły swoim występem pełnym radości przedszkolaki z naszego oddziału w Ciebłowicach Dużych. Po występie przedszkolaki zostały obdarowane słodkościami a także życzeniami na Nowy Rok 2019.