PROJEKT „MŁODZI TROPICIELE WIEWIÓREK”

Archiwum, 19.11.2015, 08:19

Rok szkolny 2014/2015 oraz 2015/16 w Przedszkolu w Wąwale to początek wielkich zmian. Plac zabaw po kapitalnym remoncie z nowym, kolorowym tartanem, stał się miejscem bardzo atrakcyjnym dla dzieci. Wrześniowa akcja Rodziców malowania ogrodzenia w czterech kolorach zyskała aplauz całej społeczności Wąwału.

Projekt „Młodzi tropiciele wiewiórek” realizowany pod patronatem Gminy Tomaszów Mazowiecki, to kolejna inwestycja Przedszkola w Wąwale w wyniku której, powstała „zielona klasa edukacyjna”, w formie drewnianej altany. Obiekt spełnia wszelkie wymagania harmonijnego rozwoju dzieci w wieku przedszkolnym. Nasza altanka jest miejscem obcowanie przedszkolaków z przyrodą przez cały rok. W pobliżu „zielonej klasy” umieszczono kolorowe tablice edukacyjne przedstawiające świat przyrody w naszym ogrodzie. To pierwszy etap realizacji naszego projektu. Od wiosny 2015 roku przystąpiliśmy do drugiego etapu, mianowicie ekologicznej ścieżki sensorycznej. Główną atrakcją będzie obserwacja naszych wiewiórek pospolitych, licznie zamieszkujących nasze zabytkowe drzewa. Cała ścieżka, wykonana z bruku zaczyna się od altany, kończy się na naszej przedszkolnej górce, gdzie zamontowaliśmy cztery ławeczki. W tym miejscu w otoczeniu zabytkowych drzew obserwujemy otaczającą nas przyrodę, szczególnie biegające po drzewach wiewiórki. Połączenie kolorowych tablic edukacyjnych z elementami do ćwiczeń sprawnościowych to wszechstronny rozwój dzieci, czyli rozwój umysłowy połączony z naturalną potrzebą ruchu dzieci w wieku przedszkolnym. Pod koniec lata 2015 roku udało nam się zrealizować dwa elementy sprawnościowe, mianowicie ściankę gimnastyczną ufundowaną przez Rodziców Dzieci z roku szkolnego 2014/15 oraz mostek z ruchomą belką zafundowany przez Radę Sołecką wsi Wąwał.
Inwestycja powstaje dzięki wsparciu Gminy Tomaszów Mazowiecki , Rodziców naszych Przedszkolaków, Rady Sołeckiej Wąwału oraz licznych Sponsorów zaprzyjaźnionych z naszym przedszkolem. Wszystkim bardzo dziękujemy.

Biuletyn1