PAŹDZIERNIK 2019

Archiwum, 07.10.2019, 17:12

TEATRZYK – ” Na leśnej polanie ”29.10.2019.

JESIENNE JEŻYKI

Czy ktoś wierzy, czy nie wierzy, jestem sobie mały jeżyk. Bardzo ostre igły moje, więc nikogo się nie boję. Często w cieniu sobie siedzę, jem szkodniki, spulchniam glebę. Jeżyk bardzo dobrze słyszy, w nocy umie łowić myszy. Gdy nadciąga groźna zima, smacznie w norce spać zaczyna. Pod pierzyną z suchych liści, pewnie mu się lato przyśni.

PRZEKAŻ PLUSZAKA DLA SZCZENIAK

W tym roku nasze przedszkole również przystąpiło do projektu ” Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Realizując moduł MISIOWY WOLONTARIAT przedszkolaki wzięły udział w akcji ” Przekaż pluszaka dla szczeniaka”. W module tym Miś uczy dzieci wrażliwości społecznej oraz pomagania innym i odpowiedzialności za otaczający świat. Bezinteresowna pomoc jest wartością bezcenną, lecz niestety coraz bardziej zaniedbywaną we współczesnym świecie. Nasze przedszkolaki podjęły wyzwanie i postanowiły ofiarować coś potrzebującym psiakom.

FILHARMONIA – 17.10.19 JESIENNE SMYCZKI

Dziś Pan Maciej, który wraz z Panią Miriam i Panem Michałem ponownie przybyli do naszego przedszkola, przybliżyli dzieciom budowę oraz brzmienie pięknego instrumentu, jakim są skrzypce. Wysłuchaliśmy wielu pięknych utworów m.in: ” Mała nocna muzyka ” , ” Jesień ” z ” Czterech pór roku ”, ” Czardasza ”, ” Jesienne liście ”.

JESTEŚMY BEZPIECZNI – 10.10.19

Bezpieczeństwo naszych przedszkolaków jest dla nas bardzo ważne, dlatego zaprosiliśmy do naszego przedszkola przedstawicielkę Powiatowej Komendy Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Pani policjantka opowiedziała dzieciom jak bezpiecznie poruszać się w drodze do przedszkola, co powinien posiadać mały rowerzysta, jak bezpiecznie się bawić i jak zachowywać się w sytuacjach, które zagrażają naszemu bezpieczeństwu.

CUDOWNA LAMPA ALADYNA – 07.10.19

Dnia 07.10.2019 r. dzieci z naszego przedszkola udały się do Domu Kultury w Opocznie, gdzie Teatr Muzyczny Forte wystawiał Miusical pt: ” Cudowna Lampa Aladyna”. To opowieść pełna ciepła, przygody i magii. Spełniających się marzeń tych, którzy naprawdę na to zasługują i tym, którzy, by je spełnić podejmują wysiłek. Oprawa przedstawienia, to wspaniałe piosenki, niezwykle barwna scenografia, a do tego robiąca ogromne wrażenie na najmłodszych widzach gra świateł i dymu towarzysząca wyłanianiu się Dżina z cudownej magicznej lampy.