PAŹDZIERNIK 2018

Archiwum, 08.10.2018, 12:47

OD ZIARENKA DO BOCHENKA

Codziennie zajadamy się smacznym chlebem, bułeczkami czy drożdżówkami z marmoladą. Jednak mało kto wie, jak długa droga dzieli ziarenko od bochenka. Na zajęciach poznaliśmy różnego rodzaju ziarna, mąkę oraz różne gatunki pieczywa które oczywiście mieliśmy okazję spróbować. Następnego dnia warsztat poprowadziła pani Dyrektor, która pokazała nam etapy powstawania chleba. Świeży chrupiący chlebek bardzo wszystkim smakował.

WYCIECZKA – 16.10.2018 r.

Piękna złota jesień pozwoliła nam wybrać się na jesienną wyprawę edukacyjną. W pierwszej kolejności, odwiedziliśmy przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Smardzewicach, zwiedziliśmy tam szkołę i oddziały przedszkolne, wspólnie z nowopoznanymi przedszkolakami bawiliśmy się i malowaliśmy kredą na kostce przed budynkiem jesienne obrazki.

Następnie udaliśmy się do Nadleśnictwa Smardzewice, gdzie zapoznaliśmy się z terenem Nadleśnictwa. Spotkanie z panem leśniczym pozwoliło nam zdobyć dużo nowych ważnych i ciekawych informacji. Pan Leśniczy zaprowadził nas do izby edukacyjnej. Sala ta wyposażona jest w stałą ekspozycję składającą się z eksponatów flory i fauny naszego regionu, trofea łowieckie oraz narzędzie i urządzenia używane na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

W dalszej części naszej wyprawy udaliśmy się do lasu, gdzie jesienne słońce podkreślało niesamowite barwy jesieni. Dzieci zbierały liście i próbowały odgadnąć z którego drzewa spadły. Mogliśmy dokładnie przyjrzeć się korze, mchom, drzewom i grzybom. Przedszkolaki w tym dniu poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej – to święto wszystkich pracowników oświaty. 12.10.2018r.  starsze przedszkolaki przygotowane przez panią Ewelinę, programem artystycznym wyraziły swoją wdzięczność wszystkim pracownikom przedszkola za trud włożony w wychowanie.

Przedszkolaki z oddziału w Ciebłowicach Dużych również świętowały tego dnia. Wraz ze swymi paniami wybrały się na jesienną przejażdżkę bryczką.

ZAGRAJ MI PIĘKNY CYGANIE – Filharmonia 12.10.2018

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK  – SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Wszyscy dobrze wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo naszych przedszkolaków. Od początku roku szkolnego dzieci w naszym przedszkolu poznawały podstawowe zasady bezpieczeństwa zarówno na terenie przedszkola jak i poza nim. Zaprosiliśmy więc gości którzy  o bezpieczeństwie wiedzą najwięcej. 05.10.2018 odwiedzili nasze przedszkole pan policjant i pani policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Dzieci dowiedziały się jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta, było przypomnienie zasad ruchu drogowego i ważnych numerów które musimy pamiętać. Przedszkolaki mogły zobaczyć a nawet przymierzyć strój policjanta.

SAŁATKA OWOCOWA

Sezon na pyszne owoce trwa! Każdy przedszkolak wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przybory kuchenne, a także nasze ręce. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ah, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego że owoce były pyszne, czy dlatego że dzieci same ją przyrządziły.