LISTOPAD 2018

Archiwum, 09.11.2018, 21:11

TEATRZYK BLASZANY BĘBENEK

Dnia 29.11.2018 r. odbyło się przedstawienie pt: ” Pinokio ”. Pinokio to znana i lubiana przez dzieci bajka o drewnianym pajacu, który zostaje wystrugany z drewna przez ubogiego gospodarza Dżepetto. Zaczyna odczuwać ludzkie emocje, a także musi stanąć przed wieloma wyborami. Za dobre zachowanie otrzymuje nagrody, a za złe ponosi konsekwencje. Największą z nich jest wydłużający się nos, który z każdym kłamstwem staje się coraz dłuższy. W czasie spektaklu można było usłyszeć autorskie utwory śpiewane na żywo, a także zobaczyć zmieniającą się unikalną scenografię.

TEATR WIDZIMISIE

Dnia 26.11.2108 r. odbyło się przedstawienie pt: ” Żuczek”. Przed dziećmi wystąpili aktorzy Teatru Lalki ” WidziMisie” z Łodzi. ” Żuczek ” to spektakl w którym głównym bohaterem jest dzielny Żuk o wielkim sercu….

16.11. FILHARMONIA – DLA CIEBIE POLSKO – SPOTKANIE Z TWÓRCZOŚCIĄ FRYDERYKA CHOPINA

100 -lecie NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2018 roku w całej Polsce i wielu miejscach na świecie w samo południe będziemy śpiewać hymn narodowy. To niepowtarzalne wydarzenie w stulecie odzyskania niepodległości połączy Polaków w jedną, biało-czerwoną rodzinę. Nasze przedszkole również uczciło to wyjątkowe wydarzenie. 09.11.2018 przedszkolaki przedstawiły zebranym gościom „Legendę o Lechu, Czechu i Rusie”, zaprezentowały się również, dziewczynki które reprezentowały nasze przedszkole w Gminnym Konkursie Poezji Patriotycznej na zakończenie uroczystości wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu ” Mazurka Dąbrowskiego”

GMINNY KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ

W dniu 6 października 2018 roku w szkole w Chorzęcinie odbył się Gminny Konkurs Poezji Patriotycznej pod hasłem ” Kto Ty jesteś? Polak mały.” W trzech kategoriach wiekowych dzieci przedszkolne prezentowały wiersze patriotyczne. Odbył się również konkurs na prezentację stroju patriotycznego lub regionalnego. Nasze przedszkole reprezentowały: oddział w Wąwale: Lena Chodera, Olga Minias i Ania Tkaczyk, natomiast oddział w Ciebłowicach: Kaja Walasik i Kornelia Macińska. Gratulujemy jeszcze raz Ani zdobycia I miejsca, Kai II miejsca, a pozostałym dziewczynkom wyróżnień.