KWIECIEŃ 2019

Archiwum, 15.04.2019, 17:54

TEATRZYK

W naszym przedszkolu odbyło się przedstawienie teatrzyku Widzimisie pt: ” Co się zdarzyć może w starej komodzie?” Główną bohaterką przedstawienia była dziewczynka o imieniu Kamilka. Dziewczynka ta, całymi dniami zajadała się słodyczami. Nie lubiła żadnych owoców ani warzyw. Podczas przedstawienia dzieci wraz z Kamilką przekonały się, że jedzenie tylko samych łakoci nie wychodzi na zdrowie. Spektakl zakończył się wspólnym odśpiewaniem piosenki pt: ” Jedz owoce i warzywa ” oraz zapewnieniem Kamilki i wszystkich dzieci z przedszkola, że owoce i warzywa na stałe zagoszczą na ich talerzach.

FILHARMONIA 11.04.19.

” Żeby Polska była Polską ” – taki tytuł nosiło nasze spotkanie z filharmonią w tym miesiącu, które poświęcone było naszej pięknej ojczyźnie. Przedszkolaki przypomniały sobie nasze symbole narodowe ( godło, hymn, flaga ). Wspólnie z ogromną powagą wysłuchaliśmy fragmentów takich pieśni patriotycznych jak: ”Żeby Polska”, ”Rota”, ”Boże coś Polskę”, ”Bogurodzica”, ”Gaude Mater Polonia” , a także dowiedzieliśmy się jak ważną role te utwory pełniły w historii naszej pięknej POLSKI. Na zakończenie spotkania odśpiewaliśmy nasz hymn państwowy.