CZERWIEC 2019

POŻEGNANIE STARSZAKÓW – WĄWAŁ – 21.06.19

POŻEGNANIE STARSZAKÓW – CIEBŁOWICE – 21.06.19

WYCIECZKA – 12.06.19 Muzeum Wsi Kieleckiej

Park Etnograficzny Muzeum Wsi Kieleckiej położony jest we wsi Tokarnia w pobliżu Chęcin. Jego teren obejmuje ok. 70 ha na wzniesieniu, i na zakolu rzeki Czarnej Nidy. Zwiedzając, zobaczyliśmy ocalone, najciekawsze i najcenniejsze zabytki tradycyjnej wiejskiej architektury z różnych regionów Kielecczyzny. Skansen przedstawia obiekty w naturalnych zespołach osadniczych, fragmenty wsi, w których zagrody stanowiące warsztat pracy rolnika sąsiadowały z obiektami przemysłu wiejskiego, takimi jak młyn, wiatrak, kuźnia. Obiektami użyteczności były też karczmy, szkoły, apteka, dom lekarza,kościoły, dwory i folwarki dworskie.

FILHARMONIA 11.06.19 – Zagram wszystko na saksofonie

OLIMPIADA – 03.06.19

Dnia 03.06.19 odbyła się na terenie naszego przedszkola III Gminna Olimpiada ”Młodzi Tropiciele Wiewiórek”. Głównymi bohaterkami tegorocznej Olimpiady, były pszczoły. Po przywitaniu wszystkich gości i uczestników przez Panią dyrektor Małgorzatę Gaust rozpoczęła się wspólna zabawa i zmagania. Na początku Pan Mariusz Kotnowski tata jednego z naszych przedszkolaków zaprezentował nam budowę i sposób zakładania spadochronu, opowiedział jak obsługuje się ten sprzęt i jak wygląda skok spadochronowy. Próbowaliśmy, również wypełnić wnętrze czaszy spadochronu powietrzem. Następnie Pani Karolina, która na co dzień prowadzi w naszej placówce zajęcia taneczne, poprowadziła zabawy rozgrzewające przedszkolaki i uczestników Olimpiady. Nasz kolejny gość zastępca Pana Wójta naszej Gminy, Pan Sławomir Bernacki pasjonata pszczół, opowiedział nam o życiu i zwyczajach pszczół oraz o procesie powstawania miodu. Dzieci mogły obejrzeć i dotknąć akcesoria pszczelarskie niezbędne do pracy w pasiece tj: podkurzacz, ramkę, specjalny strój, dłuto, odsklepiacz widelcowy. Największą niespodzianką był plaster miodu w ramce ze szkła z pracowitymi pszczołami. Miłośnik pracowitych owadów, przekonywał, że sprawdzonym sposobem na utrzymanie dobrego humoru i zdrowia są dwie łyżeczki miodu dziennie. W kolejnej części naszej Olimpiady, nasi uczestnicy tworzyli domki dla owadów z przygotowanego wcześniej materiału przyrodniczego. Kolejnym etapem, był bieg przełajowy, którego trasa biegła przez park znajdujący się obok naszego przedszkola, a meta oczywiście znajdowała się na terenie naszej placówki. Po wyczerpującym biegu, odbyło się malowanie farbami na folii w naszym brzozowym lasku. Na zakończenie, był słodki poczęstunek oraz wręczenie dyplomów i nagród dla uczestników Olimpiady.