CZERWIEC 2018

Archiwum, 10.06.2018, 17:35

OLIMPIADA

05.06.2018r w nasz przedszkolu odbyła się II GMINNA OLIMPIADA ,, MŁODZI TROPICIELE WIEWIÓREK,, Impreza tak jak w ubiegłym roku dostarczyła wielu wrażeń i emocji. Na powitanie Pani Dytektor przeczytała dzieciom krótką bajkę na temat gry fair play dzięki, której wiedzieliśmy już co to zasada ,,czystej gry i rywalizacji,,.Niewątpliwie dużą atrakcją dla dzieci była dmuchana ścianka do segregacji śmieci przygotowana przez firmę ENERIS. W tym roku dzieci musiały się wykazać wiedzą na temat drzew i ich owoców. Z przygotowanego materiału przyrodniczego układały kompozycje przestrzenne, a także grały na specjalnie przygotowanych nietypowych instrumentach. Swoją sprawność uczestnicy mogli sprawdzić podczas biegu sztafetowego. Po zakończeniu wszystkich konkurencji każda drużyna posadziła drzewko leszczyny. Były wspólne śpiewy, zabawy przy muzyce  i oczywiście słodki poczęstunek.

XII Spartakiada Przedszkolaków zza Pilicy

13 czerwca odbyło się kolejne integracyjne spotkanie rekreacyjno- artystyczne, zorganizowane przez Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowiecki filię DOK. Starszaki reprezentowały nasze przedszkole w tym spotkaniu. Świetna zabawa, rozgrzewka w postaci zabaw animacyjnych i konkurencje sportowe sprawiły, że przedszkolaki bawiły się doskonale.

SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM MEDYCZNYM

W czerwcu gościliśmy w przedszkolu rodziców Martynki Siekierskiej którzy poprowadzili zajęcia z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ. To było nie tylko miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie przedszkolaki. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia. Na samym początku Pan Sebastian pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień, wyjaśnił na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Następnie dzieci poznały sposoby udzielania pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń, zasłabnięć. Przedszkolaki uczyły się jak należy sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliliśmy sobie numery alarmowe służb ratowniczych(szczególnie numer 112 – czyli jedne usta, jeden nosek i dwa oczka) oraz zasady bezpiecznej zabawy w czasie wakacji,  które przed nami.

Naszym Gościom Pani Katarzynie i Panu Sebastianowi bardzo dziękujemy za przybycie i poprowadzenie tak ciekawych zajęć.

Dnia 20 czerwca udaliśmy się na wycieczkę do Parku Rozrywki ,, Baśniowe Sady Klemensa,, Do Sadów wkracza się Owocową aleją. Dużo miejsca w parku zostało przeznaczone na strefy relaksu. Rozstawione kolorowe leżaki i hamaki zawieszone wśród drzew zachęcają do odpoczynku. Przy alei głównej rozpoczyna swoją trasę kolorowy beczkowóz – pojazd przypominający nietypowy pociąg, którym dzieci mogły wybrać się na wycieczkę po parku. Gorące piaski czyli gigantyczna piaskownica przypominająca wizualnie plażę sprawiły dzieciom wiele radości. Brzozowy labirynt, gra terenowa ,,turlaj owoc,, a także Strachowisko  dostarczyły nam wielu wrażeń. Warsztaty,  które  odbyły się w czasie wycieczki wzbogaciły naszą wiedzę przyrodniczą. Nie zabrakło również przerwy na ciepły obiadek.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Czerwiec to najweselszy miesiąc roku dla wszystkich dzieci, z niecierpliwością czekamy wtedy na upragnione wakacje. W naszym przedszkolu uroczyste zakończenie  roku szkolnego i pożegnanie starszaków odbyło się 27 czerwca w Wąwale natomiast 28 czerwca w Ciebłowicach Dużych. Dzieci tańcem, śpiewem i recytacją wierszy pożegnały przedszkole. W czasie występów spakowaliśmy także walizkę na wakacyjny wyjazd. Na zakończenie odbyło się wręczenie dyplomów i upominków.

Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów, a wszystkim dzieciom bezpiecznych i radosnych wakacji. Ps; Pamiętajcie o swoim przedszkolu:-)

Jeśli tęsknota mnie ogarnie,

Kiedy już będę uczniem w szkole –

To znajdę wyjście,