LISTOPAD 2019

Aktualności, 15.11.2019, 20:15

KONKURS – 28.11.19.

Dnia 28 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej w Chorzęcinie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski ” Magiczny Świat Wierszy Jana Brzechwy ”. Konkurs skierowany był do przedszkolaków 5 i 6 letnich. Nasze przedszkole reprezentowali: oddział w Wąwale – Maciej Porwański i Patryk Sygitowicz natomiast oddział w Ciebłowicach Dużych – Zuzanna Kwiatkowska i Dawid Sęk. Jeszcze raz gratulujemy naszym reprezentantom.

PLANETARIUM – 25.11.19.

W poniedziałek 25 listopada nasze przedszkole odwiedziło mobilne planetarium. Pokaz odbył się w specjalnej kopule, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Dzieci odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu i podziwiały pierścienie Saturna. Zorganizowany pokaz dostarczył przedszkolakom wielu kosmicznych wrażeń.

FILHARMONIA – 21.11.19.

Kolejne nasze muzyczne spotkanie to podróż do Wiednia. Towarzyszyły temu dźwięki ” Symfonii z niespodzianką ” Józefa Haydna, ”Wariacje na temat kurek trzech ”, W.A. Mozarta oraz ” Dla Elizy L.van Bethovena.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI -08.11.19

Nasze przedszkolaki wraz z paniami świętowały 101 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W myśl starego powiedzenia: ” Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci” – warto już od najmłodszych lat rozmawiać o postawach patriotycznych, a przede wszystkim kształtować to przez działanie. Po wysłuchaniu opowiadania ” Co to jest NIEPODLEGŁOŚĆ” wspólnie odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”.

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK – 05.11.19

Dnia 5 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To właśnie książka rozwija dziecięcą fantazję, pamięć, wzbogaca słownictwo. Książki z bajkami rozweselają, bawią a także przekazują ważne prawdy życiowe. Bajkowe postacie sprawiają, że świat staje się radosny i kolorowy. Tego dnia przedszkolaki wyruszyły w podróż do krainy bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące bajkowych postaci. Trafnie dobierały elementy do tytułów bajek. Na chwilę mogły zamienić się w Kopciuszka, oddzielając fasolę od groszku. Wykonały galerię najpiękniejszych postaci z bajek. Na zakończenie przedszkolaki podziwiały magiczny wulkan.