GRUDZIEŃ 2019

Aktualności, 08.12.2019, 17:54

ANIOŁKOWE GRANIE – 17.12.19.

Dnia 17.12.19. r. w naszym przedszkolu grupa starszych przedszkolaków, wystawiła przedstawienie pt. ” Aniołkowe granie ”. Przedstawienie było wyjątkowe, wprowadziło zaproszonych gości i rodziców w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach przygotowanych przez jedną z mam, prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Występy podbiły serca całej publiczności.

TEATRZYK – 17.12.19 r.

W nastrój świąteczny wprowadziło nas przedstawienie pt. ” Świąteczna gorączka ” w wykonaniu aktorów z Teatru Edukacji i Animacji ” Magik ”.

KONKURS BOŻONARODZENIOWY – 16.12.19

Dnia 16.12.19 r. w przedszkolu w Twardej odbył się IV Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy ” Rozśpiewane Święta ”. Celem konkursu, było budowanie świątecznej atmosfery w oczekiwanie na Boże Narodzenie oraz integracja dzieci młodszych grup przedszkolnych z terenu Gminy Tomaszów Maz. Naszą placówkę reprezentowały Odział w Wąwale: Laura Orłowska – która otrzymała wyróżnienie, Oliwia Gil – która zajęła III miejsce, natomiast Odział w Ciebłowicach Dużych: Emilia Grzegorek – która otrzymała wyróżnienie, Zuzanna Kwiatkowska – która wyśpiewała I miejsce. Jeszcze raz bardzo serdecznie gratulujemy dziewczynkom.

FILHARMONIA – 13.12.19

Tym razem Pan Maciej z Panem Michałem wprowadzili nas w magiczny świąteczny czas. Mocno poczuliśmy świąteczną atmosferę, przy dźwiękach kolęd: ” Wśród nocnej ciszy ” i ” Dzisiaj w Betlejem”. Na koniec razem z aniołkami wciągnęliśmy choinkę do nieba przy utworze ” Nie miały aniołki choinki na święta”

PRZEDŚWIĄTECZNE WYPIEKI

Zbliżają się najpiękniejsze święta w roku. W każdym domu i przedszkolu trwają intensywne przygotowania. Nasze przedszkolaki mogły osobiście doświadczać świątecznych przygotowań. Jednego dnia podczas pieczenia pierników a kolejnego podczas ich dekorowania. Poprzez wspólne działanie dzieci pobudzały inwencję twórczą. Lukier i posypki sprawiły, że pierniczki zamieniły się w kolorowe słodkości. Pięknie spakowane, będą ozdobą na świątecznych stołach.

PIERNICZKI – 07.12.19

7 grudnia dzieci z przedszkola w Ciebłowicach w ramach współpracy ze świetlicą wiejską, piekły ze swoimi mamusiami świąteczne pierniczki. Największą radość sprawiło dzieciom wałkowanie i wykrawanie świątecznych kształtów przy pomocy foremek. Zapach pieczonych pierników wypełnił całą salę i wprowadził wszystkich w przedświąteczny nastrój. Wypieki wyszły przepięknie i będą ozdabiać nie jedną choinkę w domu.

MIKOŁAJKI – 06.12.19.

Dnia 6 grudnia nasze przedszkole odwiedził Św. Mikołaj. Pomimo braku śniegu nie zrezygnował z odwiedzin o pomoc w dotarciu do przedszkolaków poprosił strażaków ochotników z OSP w Wąwale. Dzieci były zaskoczone nie tylko wizytą, ale i tym, że zamiast na saniach Mikołaj przybył wozem strażackim. Gdy zasiadł wygodnie na fotelu w towarzystwie strażaków nastała magiczna cisz. Mikołaj wysłuchał wierszy i piosenek w wykonaniu przedszkolaków, przypomniał też dzieciom numery alarmowe. Dzieci otrzymały oczywiście podarunki za które bardzo dziękowały. Po pożegnaniu Mikołaj poszedł jeszcze pozwiedzać nasz przedszkolny ogród.

” Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś naszym przedszkolakom. Dziękujemy również strażakom z OSP w Wąwale za dostarczenie Mikołaja i towarzyszenie mu w jego podróży.”

Mikołaj nie zapomniał także o przedszkolakach w Ciebłowicach Dużych.